Serebral Palsi Hastalığı (SP) ve Bakımı

Serebral Palsi ,Serebral Palsi hastalığı ,Serebral Palsi hastalığı nedir ,istanbul bakımevi , istanbul huzuevi, istanbul huzurevi fiyatları

Serebral Palsi  Hastalığı (SP) ve Bakımı: Serebral Palsi yeni doğan çocukların doğum anında uzun süre oksijensiz kalarak çeşitli beyin hasarlarının oluştuğu bir hastalıktır.

Serebral Palsi; vücut hareketlerinin, kasların koordinasyonunun kalıcı bir şekilde zarar görmesidir.

Vücut hareketlerini kontrol eden beyin bölgelerinde meydana gelen kalıcı hasarlar hastanın yaşam kalitesini düşürür ve günlük ihtiyaçlarını kendi kendine yapmasını engeller.

Serebral Palsi ilerleme gösteren bir hastalık değildir. Beyin hasarının oluştuğu bölge ilerleme göstermez.

Serebral Palsinin belirtileri nelerdir?

Serebral palsi (Cerebral Palsy), genellikle 3 yaşına gelmiş çocuklarda belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Çocukların yaptığı istemli hareketlerde bozukluk şeklinde görülmektedir. Serebral Palsi’de asıl sorun motor hareket sisteminde kontrol bozukluğudur.

Çocuğun dengeli hareket etmesini, kas fonksiyonlarında ciddi belirgin belirtiler ve yürüme fonksiyonlarında bozukluk şeklinde görülmektedir.

Serebral Palsi’nin belirtileri şu şekilde görülebilir;

Yukarıda sayılan belirtiler dışında; genel hareketlerinde gariplik olan çocuklarda mutlaka serebral palsi teşhisi için muayene olması gerekmektedir.

Serebral Palsi tanısı nasıl konulur?

Serebral Palsi tanısı, nörolojik muayene ile teşhis edilir. Doktor, çocuğunuzun vücut hareketlerini, kasların koordinasyonu, bir eşyayı tutma eğilimi, göz hareketlerini, kafa hareketlerini, motor becerilerini gözlemler.

Çocuk nörologları gerekli gözlem ve kontrollerden sonra teşhisi koyabilmektedir.

Serebral Palsi tedavisi nasıl olur?

Serebral palsi tanısı 1 yaşında teşhis edilse bile 2-3 yaşına gelmeden kesin bir şekilde tedavi programı uygulamak yanlıştır.

Vücut fonksiyonları tam oturmamış bebeklerde bazı hareketler geç gelişebilmektedir. Bu nedenle vücudun belli gelişimini tamamlaması son derece önemlidir.

Serebral Palsi tedavisinde cerrahi yöntemler uygulamanın yanında çeşitli rehabilitasyon (fizik tedavi) programları da uygulanmaktadır.

Hastanın günlük işlerini kendi kendine yapabilmesi amaçlanmıştır. Ailelerin en çok önemsediği konu “Çocuğum yürüyebilecek mi?” olsa da asıl amaç çocuğun kafasını tutabilmesi, oturabilmesi gibi hareketleri sağlıklı yapıp yapmadığı önemsenmektedir.

Serebral Palsi hastalarında rehabiliyasyon nasıl olur?

Erken fizik tedavi programlarında, çocuğun sadece vücut hareketlerini geliştirmenin dışında tüm gelişim sürecinin olumlu bir şekilde gelişmesi amaçlanmıştır.

Çocukların vücut gelişimlerinin sağlık bir şekilde devam etmesi açısından çeşitli fizik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunlardan en yaygını Bobath tedavi yöntemidir.

Serebral Palsi teşhisi konmuş çocuklarda fizik tedavi programları son derece önemlidir. Çocuğun topluma kazandırılması gelişimi açısından son derece önemlidir.

Yetişkin Serebral Palsi hastalarında bakım?

Serebral Palsi çocukluk döneminde başlayıp bir insanın ölümüne kadar devam eden bir hastalıktır.

Bu nedenle yetişkinlik döneminde bakımı son derece önemlidir.

Serebral Palsi rehabilitasyon programları yetişkinlik döneminde de devam etmelidir.

Serebral Palsi çok çeşitlilik gösteren bir beyin hastalığı olduğu için hastanın ihtiyaçlarına uygun olan rehabilitasyon programı belirlenmelidir.

İstanbul Anadolu yakasında serebral palsi hastaları için rehabilitasyon, fizik tedavi ve bakım ihtiyaçları bakımevimiz tarafından hekim ve profesyonel sağlık çalışanları ile sürdürülmektedir.

Sağlıklı günler dileriz…

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

NGS PEG Hasta Bakımı

istanbul bakımevi, NGS Hasta bakımı , PEG Hasta Bakımı , Bakımevi Ücretleri

NGS Nedir?

NGS PEG Hasta Bakımı: NGS, Nazogastrik Sonda’nın kısaltılmışıdır. Kendi kendine beslenemeyen veya ağız yolu ile beslenemeyen yaşlı hastalara uygulanan bir sistemdir. NGS, ağızdan ya da burundan ince bir boru ile mideye kadar girilerek hastanın düzenli olarak beslenmesine yardımcı olur. NGS ayrıca mide yıkama, çeşitli hastalık teşhis ve tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Yatalak hasta beslenmelerinde özellikle psikiyatrik hastalarda, gastrointestinal hastalıklarda, organ yetmezliklerinde, böbrek yetmezliklerinde, karaciğer yetmezliklerinde, kemoterapi veya radyoterapi görmüş hastalarda sıklıkla kullanılır.

İstanbul’da NGS Beslenme bakımevi kliniğimizde NGS’ye ihtiyaç duyan hastalarımıza hijyenik takip yapılarak tedavi süreçleri takip edilmektedir. Tedavi sürecinde NGS’ye bağlı hastaların düzenli takibi yapılmakta ve 7/24 sağlık durumları kontrol edilmektedir.

PEG Nedir?

PEG, perkütan endoskopik gastrostomi’nin kısaltılmış halidir. PEG, ağız yoluyla beslenemeyen yaşlı hastalara endoskopi aracılığıyla karın bölgesine yerleştirilen beslenme tüpüdür. İki ya da üç haftadan fazla ağız yoluyla beslenemeyecek hastalara uygulanır. Kronik hastalığı bulunan birçok yaşlı hastaya PEG uygulanabilir.

Yatağa bağımlı yaşlı hastalarda kullanılan PEG  uygulaması sık sık kontrol edilmelidir. Sağlık açısından PEG uygulamasının bir sakıncası bulunmamaktadır. Kısa süreli beslenme tedavilerinde PEG kullanımı çok yaygındır. PEG, konusunda uzman sağlıkçılar tarafından takılmadığı zaman çeşitli enfeksiyonların gelişmesine sebep olabilir bu nedenle profesyonel sağlık çalışanları tarafından hastaya uygulanması gerekmektedir.

İstanbul’da yaşlı bakımevi kliniğimizde PEG uygulaması hastalara, profesyonel sağlık çalışanlarımız tarafından uygulanmaktadır. Normal kullanım süresi 6 ay olan PEG uygulamasının sık sık kontrol edilmesi ve hastanın fizyolojik takibinin yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı günler dileriz…

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İstanbul Huzur Evleri

istanbul huzurevi, ataşehir huzuevi, huzurevi, huzurevi fiyatları, huzurevi ücretleri, İstanbul bakımevi, istanbul fizik tedavi,

Huzurevi nedir?

Anadolu yakası huzur evleri hakkında bilgi vermeden önce Huzur Evi tanımını ele alalım. Belirli bir yaşın üzerindeki vatandaşların, daha rahat ve bakımlı bir hayat geçirmek için ücret veya belirli bir bağış karşılığında hayatlarını devam ettirdikleri bakım evleridir.

İstanbul Yakası Huzur Evleri

Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul Anadolu yakasında da, huzur evlerinde kalmaya uygun olan muhtaç yaşlıları korumak, bakımlarını temin etmek, sosyal, psikolojik ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak, daima bakım ve rehabilitasyona gerek duyanlara bakım ve rehabilitasyon hizmeti sunmak üzere bir çok huzur evleri kurulmuştur.

Bu huzur evlerinde aynı zamanda sosyal faaliyetler yürütülmekte, şahısların bakım ve rehabilitasyonunun yanında günlük hayatlarını rutin olduğu üzere devam ettirmek üzere rehabilitasyon programları düzenlenmektedir.

İstanbul Anadolu yakasında devlete ait huzur evleri bulunmakla beraber özel girişimlerle açılan ücretli huzur evleri de mevcuttur.

Son yıllarda Türkiye genelinde olduğu gibi Anadolu Yakası huzur evleri sayısında artış görülmektedir. Huzur evlerinde aranan en önemli şartlardan bir tanesi elbette ortamın nezih ve yaşanılabilir standartlarda olmasıdır.

Huzur evlerinde yaşayan hastalar birbirleriyle hoş sohbetler edip, kurumun bahçesinde yeşillikler arasında dolaşıp, birlikte televizyon ve sevdikleri dizileri seyrederek oldukça keyifli zamanlar geçirirler.

Öte taraftan kendi alanlarında uzman sağlık personeli sürekli olarak genel sağlık durumları izlemektedirler. Gerek sağlık gerekse diğer kişisel bakım ve ihtiyaçlarının karşılanması ve kaldıkları huzur evlerinde mutlu bir hayat sürdürmeleri için her türlü gayret ve alaka sergilenmektedir.

Kalite ve memnuniyeti kendisine hedef edinmiş olan Eksen Bakım, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimiz İstanbul Anadolu yakası Ataşehir'de kurulmuş huzur evi ve bakım evi olarak önde gelen kuruluşlardandır.

7/24 bakım ve sağlık hizmeti, ferah odaları, ambulans hizmetleri de dahil olmak üzere, uzman ekibi ile kurumumuzda kalan tüm hastaların mutluluğu için her türlü gayreti göstermektedir.

Özel Huzur Evleri Fiyatları

Huzur evleri ortamının kalitesi dışında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de huzur evleri ücretleridir.  Her huzur evi kendi imkanları ve verdiği hizmetin kalitesine göre bir ücretlendirme yapmaktadır. Bu nedenle özel huzur evleri fiyatları kurumun şartlarına göre değişkenlik arzeder.

Kurumumuzun ücretlendirmesi ise yine yukarıda anlatıldığı gibi oda tipi ve verilen hizmete göre değişkenlik arzetmektedir. Bu yğzden bizimle irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Yatalak Hasta Bakım Ücretleri

Yatalak Hasta Bakım Ücretleri , Huzurevi Ücretleri, İstanbul Bakımevi Ücretleri, Bakımevi Fiyatları, Ataşehir Bakımevi Fiyatları, Ataşehir Bakımevi Fiyatı

Yatalak Hasta Bakım Ücretleri: Yatalak hasta bakımı son derece özenli ve sabırlı yapılabilecek işlemdir. Bu nedenle sağlık personelinin deneyimli olması gerekmektedir. Yatalak hastanın fizyolojik fonksiyonları her an kontrol altında tutulmalıdır. Bilinci açık yatalak hastaların genellikle çekindikleri noktalardan bir tanesi de tuvalet temizliğidir. Tuvalet temizliğinde sağlık personelinin anlayışlı olması gerekmektedir.

Sağlık personelinin hasta ile iletişimi çok önemlidir. İstanbul bakımevi olarak bilinci açık hasta ile bilinci kapalı hasta asla aynı odalarda yatırılmamaktadır. Bilinci açık hasta sosyal iletişime geçmek isteyeceği için onu sosyal iletişimde kalacağı odalarda yatırılmaktadır. Hastalarımızı, fizyolojik durumlarına göre sınıflandırma yaparak bakımları yapılmaktadır. Her hasta ihtiyacı olan bakımı alarak tedavi süreçleri gözetim altına tutulmaktadır. Yatalak hasta bakım ücretleri, bakımevi ücretleri hastanın kişisel durumuna göre değişmektedir. Örneğin, bilinci kapalı bir hasta ile bilinci açık hasta aynı ücretlere tabi tutulmamaktadır.

Hastanın NGS veya PEG uygulaması yapılıp yapılmadığı, hastanın hangi ihtiyaçları kendi kendine karşılayabildiği yatalak hasta bakım ücretini etkilemektedir. Bakıma ihtiyaç duyan hastalarımıza İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Bakımevimizde 7/24 kontrol yapılmakta, sağlık durumları her daim incelenmektedir. Yatalak hasta bakım fiyatları hastanın sağlık durumuna göre değişmektedir. Bu nedenle  kurumumuzu ziyaret ederek yatalak hasta bakım ücretleri ile alakalı yetkili arkadaşımızla görüşebilirsiniz.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Demanslı Hasta Bakımı

demanslı hasta bakımı , istanbul bakımevi, demans tedavisi, demans fizik tedavi, demanslı hasta fizik tedavi, bakımevi, istanbul fizik tedavi

Demanslı Hasta Bakımı: Dünyada sağlık imkanlarının gelişmesi ile yaşlı nüfus devamlı artış göstermektedir. Yaşlı nüfusun artması ile birlikte kronik hastalıklarda artmaktadır. Bu kronik hastalıklardan bir tanesi de “Demans” hastalığıdır. Demans hastalığı halk dilinde bunama olarak bilinmektedir. Bunamanın nedeni yaşlılığa bağlı olarak; kişide bellek kaybı, akıl yürütme eksikliği, dikkat ve konsantrasyon eksikliği ve fiziksel koordinasyonlarda bozukluk, serebral fonksiyonlarda belirgin bozukluk olarak ortaya çıkmaktadır.

Demans hastalarında çeşitli psikiyatrik sorunlar görülmektedir, bunlar;

Yukarıda bahsedilen durumlar dışında farklı davranışlarda görülebilmektedir. Demanslı hasta bakımı, diğer kronik hastalığı olan yaşlı hastalara göre farklılık göstermektedir. Hasta fiziksel olarak normal bireylerden çok farklı olmadığı için bakımı son derece zordur. Hastanın ilaçlarını zamanında ve düzenli almasından, yemeğini zamanında yemesinden, uyku düzeninin sağlanmasına kadar tüm ihtiyaçlarının karşılanması ve ilgi gösterilmesi gerekmektedir.

Demanslı hasta bakımını, İstanbul Anadolu Yakasında bulunan yaşlı bakımevi kliniğimizde Eksen Sağlık olarak düzenli bir şekilde yapmaktayız. Hastalar ile profesyonel sağlık ekibimizle tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bakım evi kliniğimizde diğer hastalar ile sosyal iletişime geçmelerine, gruplar oluşturulmasına, stresinin azaltılmasına, diğer tüm bakımlarının yapılmasına önem vermekteyiz.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Spina Bifida Hasta Bakımı

spida bifida hastalığı , çocukluk çağındaki hastalıklar , fizik tedavi , istanbul bakımevi , istanbul fizik tedavi ,Spina Bifida Hasta Bakımı

Spina Bifida Nedir?

Spina Bifida Hasta Bakımı , Spina Bifida Hastalığı ve Tedavisi: Spina Bifida, bir omurilik hastalığıdır. Omuriliğin tam kapanmaması sonucunda meydana gelir. Zaten kelime olarak, açık omurga ya da ayrık omurga anlamındadır. Çocuklarda doğuştan meydana gelen en sık hastalık türüdür. Spina Bifida teşhisi konulmuş çocuklarda doğum sırasında omuriliğin gelişiminde sıkıntılar meydana gelmiştir. Omurilik sinirlerden meydana gelmiş bir yapıdır, bu sinirler beyinden gelen talimatları kaslara ileterek sağlıklı hareket etmeyi sağlamaktadır.

Spina Bifida Nasıl Meydana Gelir?

Spina Bifida’nın nasıl meydana geldiği henüz tıbbi olarak açıklanmamıştır. Genetik faktörlerin de spina bifidanın oluşmasında bir etkisi yoktur ya da etkisi tam kanıtlanmamıştır. Annede kaynaklanan folik asid eksikliğinden meydana geldiği düşünülmektedir. Folik asid bebeğin oluşum sürecinde omuriliğinin kapanmasında önemli rol algılayan bir salgıdır.Bu salgı annede az olduğunda bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Özellikle sara hastası olan annelerin bebeklerinde spina bifida’nın daha sık geliştiği görülmüştür. Günümüz tıpında henüz tam olarak neden ve nasıl geliştiği bilinmemektedir.

Spina Bifida Nasıl Anlaşılır?

Spina Bifida bebeğin gelişim süreci içerisinin 3. haftasında anlaşılabilen bir rahatsızlıktır. Gebelik takibi sırasında ultrason ile bebeğin yapısal bozukluğunun hemen hemen çoğu gözlemlenebilmektedir. Nöral tüp defekti olarak isimlendirilen anormallikler gebeliğin 16. ya da 20. haftasında anlaşılabilir.

Spina Bifida Tedavisi?

Spina Bifida Hasta Bakımı , Spina Bifida ömür boyu bir rehabilitasyon programını içermektedir. Hastanın durumuna göre özel fizik tedavi programları uygulanmaktadır. Yetişkinlik döneminde de rehabilitasyon programlarının yürütülmesi gerekmektedir. İstanbul anadolu yakası, Ataşehir'de bulunan Eksen Sağlık Bakım Evi kliniğimizde spina bifida hastalarına özel fizik tedavi ve bakım programları yürütülmektedir.

Program Prof. Dr. Nezaretinde sahasında uzman doktor ve fizyoterapistler tarafından yürütülmektedir. Spina bifida hastalığı tedavisi ile alakalı istediğiniz zaman kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Adrese buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Günler Dileriz.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

ALS Hasta Bakımı

als hastalığı , als hastalığı tedavisi , als hastalığı fizik tedavi , als hastalığı nedir , als hastalığı son evresi

ALS Hasta Bakımı: Geçtiğimiz yıllarda, özellikle ünlülerin ve birçok kişinin kendisini videoya kaydedip internete gönderdiği bir kova buzu kafasından tutup üzerine attığı videolardan ALS hastalığı halk tarafından duyulur olmuştur. ALS, Amyotrofik Lateral Skleroz’un kısaltılmış halidir. ALS, bir merkezi sinir sistemi hastalığıdır. ALS hastalığı, beyin sapı ve omurilik bölgelerindeki motor sinir hücrelerinin azalması ile ortaya çıkmaktadır. Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking yıllardır ALShastalığı ile mücadele etmektedir.

ALS belirtileri ilk başlarda çok belirsizdir. Kişi elleri yardımı ile kalkarken güçsüzlük hisseder, el veya ayakla kavramada güçsüzlük, kaslarda çeşitli çökmeler ve kaslarda seğirmeler meydana gelir. ALS’nin teşhisi nörolojik muayene ile gerçekleşir. Özellikle refleks ve kas gücü muayeneleri bu hastalığın teşhisinde önemli rol oynamaktadır.

ALS tedavisi, günümüzde tedavisi bulunamamış hastalıklar arasındadır. Hastalığı tedavi etmekten ziyade hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı ilaç tedavileri vardır. ALS hastalarına özel fizik tedavi ve rehabilitasyon programlarının uygulanması hastalığın ilerlemesini durdurmakta son derece önemlidir.

ALS hastalığı ile birlikte bireyde farklı hastalıklarda görülebilir. Bunlar psikolojik bozukluklar, uyku bozukluğu, kabızlık olabilir. İstanbul Anadolu yakasında yaşlı hasta bakımevi kliniğimizde ALS hastalarına özel rehabilitasyon ve bakım programlarımız mevcuttur. İstanbul Bakımevi  olarak, ALS hastalarına konusunda uzman hekim ve deneyimli sağlık personelimiz ile hizmet vermekteyiz.

ALS hastalığı ilerlemiş yaşlı yatalak hastalara PEG beslenme tedavisi uygulanmaktadır. Yatağa bağımlı yaşlı hastaların hijyenik olarakta kontrol edilmesi ve temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı günler dileriz…

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Yaşlılara Sosyolojik ve Psikolojik Destek

Geriatri Geriatri, Gerontoloji Gerontoloji, Hasta Bakım Hizmetleri Hasta Bakım Hizmetleri,Ortopedik rehabilitasyon tedavisi ,Ortopedik rehabilitasyon tedavisi, Psikolojik Tedavi Psikolojik Tedavi,Rehabilitasyon Rehabilitasyon,yaşlı bakımevi yaşlı bakımevi,Yaşlılara Sosyolojik ve Psikolojik Destek ,Yaşlılara Sosyolojik ve Psikolojik Destek

Yaşlılara Sosyolojik ve Psikolojik Destek: Yaşlılık tüm dünyada genellikle 65 yaş üstü ileri yetişkinliğin kabul edildiği yaş sınırıdır. Yaşlılığın başlaması, emekliliğe ayrılmış bir yetişkinin sağlık ve sosyal hizmetlerden daha fazla faydalanması ile belirlenmiştir.

Tabi ki bir direyin 65 yaş üstü olması, o kişide sağlık problemlerinin başladığı, daha fazla sosyal yardım aldığı, psikolojik olarak diğer insanlardan daha farklı olacağı anlamına gelmemektedir. Gerontoloji ileri yetişkinlerin bütün yönlerini inceleyen bir bilim dalıdır. Özellikle 1960’lı yıllarda bilimsel çalışmaların yapıldığı bir bilim dalı olmuştur. Geriatri ise; ileri yetişkinlerin sağlık sorunları ile ilgilenen yaşlıların sağlık sorunlarını tedavi etmeye yönelik çalışmalar yapan bir sağlık dalıdır.

Yaşlılık ile sağlık sorunları da beraberinde gelmektedir. İleri yetişkinliğin vermiş olduğu metabolik değişiklikler ile insan bağışıklığı gücünü kaybeder. Bağışıklığın düşmesi ile sağlık sorunları kronik bir şekilde ileri yetişkinlerde görülmektedir.

Yaşlı bireylerin bir diğer sorunları da kuşak çatışmasıdır. Yaşlı bir bireyin kendisinden bir hayli genç bir bireyin hal ve hareketleri ona garip gelebilir. Kuşak çatışması hemen hemen tüm yaşlı bireylerin karşılaştığı bir durumdur.

Yukarıda anlatmaya çalıştığımız birçok durum yaşlı bireyin sosyolojik ve psikolojik olarak etkilenmesine sebep olmaktadır. Özellikle belirli bir yaştan sonra yatağa bağımlı yaşlı hastanın psikolojik olarak etkilenmemesi mümkün değildir. Yaşlı hastaların tedaviye bir an önce yanıt verebilmesi için sosyolojik ve psikolojik olarak da desteklenmesi gerekmektedir.

İstanbul yaşlı bakımevi kliniğimizde özellikle bakıma ihtiyaç duyan yatalak hastalarımıza belirli periyotlarda psikolojik destek hizmeti verilmektedir. Yaşlı hastaların sosyal yaşama kazandırılması tedavilerinde önemli yer tutmaktadır.

Sağlıklı günler dileriz…

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Terminal Dönem Hasta Bakımı

Terminal Dönem Hasta Bakımı , İstanbul Bakımevi , Huzurevi , Yaşlı Hasta Bakımı , Yatalak Hasta Bakımı

Terminal Dönem Hasta Bakımı: Terminal Dönem (palyatif bakım) dediğimiz durum insan hayatının son anlarını, bakıma muhtaç yaşlı, özürlü kişi ya da ölümüne yakın olan kişilerin yaşadığı son dönemlerdir.

Bakıma muhtaç ve son dönemlerini yaşayan hastalara hekim kontrolünde palyatif bakım ve tedavi programları uygulanmaktadır.

Terminal dönemde hastaya özel bakım programlarının yanında hastanın sağlık geçmişine uygun tedavi ve bakım uygulamaları planlanarak hastanın son dönemlerinde rahat etmesi sağlanmaktadır.

Ölüme adım adım yaklaşmak, yaşamın sona ereceğini düşünmek her insanı derdinden etkilemektedir. Bu nedenle terminal dönem yaşayan hastalara psikolojik açıdan sevgi ve saygı dolu yaklaşmak gerekmektedir. Özellikle sağlık çalışanlarının palyatif bakım sürecinde hastaya çok ince ve nezaketli davranması, hastaya gülümseyerek yaklaşmaları, onlarla sohbet etmeye çalışmaları çok önemlidir.

Kronik hastalığı bulunan, günlük bakımının aksatılmadan yapılması gereken, yürüyemeyen yatalak yaşlı hastalara 7/24 sağlık çalışanları tarafından bakım yapılması gerekmektedir. Bakım sürecinde sağlık personelinin sosyal ve manevi desteği hastanın rahat etmesini sağlayacaktır.

istanbul bakımevi olarak terminal dönemde, uzun ya da kısa süreli bakım programları ile hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız. Hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış kliniğimizde uzman sağlık personelimiz ile her an bakım ve sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

Yatalak yaşlı hasta bakımından palyatif bakıma kadar tüm ihtiyaçlarının karşılandığı misafirlerimize uzman hekimlerimiz ve sağlık personelimiz ile hizmet vermekteyiz.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

İstanbul Bakımevi

istanbul bakımevi , istanbul yatılı fizik tedavi , fizik tedavi , rehabilitasyon merkezi , yatılı rehabilitasyon

İstanbul Yaşlı Bakımevi Bakımevi tercihlerinizde yaşlı yakınlarınız için en iyi hizmeti almak istersiniz. Yaşlı bakımevi klinikleri genellikle yaşlıların tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuştur. Hayatlarının en önemli anlarını yaşayan ileri yaş grubu bireylerin rahat içinde hayatlarını sürdürmeleri önemlidir.

İstanbul’daki özel yaşlı bakımevlerini araştırırken dikkat etmeniz gerekenler;

 

İstanbul Yaşlı Bakım Evi olarak yukarıda sayılan şartları sağlayacak niteliktedir. Kaliteli hizmet anlayışı ve uzman kadrosu ile en iyi bakım hizmetini vermektedir.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

Detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

Adres: Yeni Sahra Mah. Fatih Cad. No: 96 Ataşehir / İSTANBUL

Tel: 0 (216) 518 0 518

Cep: 0 (532) 455 59 33

Email: info@eksensaglik.com

İletişim
Abone Olun
Hemen Ara
Bize Yazın
Yol Tarıfi

Eksen Sağlık

Eksen Sağlık Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi Katkılarıyla. 
map-markersmartphonetext-align-center linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram