Nörolojik Rehabilitasyon

istanbul bakım evi , istanbul yatılı fizik tedavi , fizik tedavi , rehabilitasyon merkezi , yatılı rehabilitasyon

Nörolojik Rehabilitasyon: Nöroloji; beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresini kapsayan sinir ve kasları inceleyen bir bilim dalıdır.

Nörolojik (sinir sistemi) hastalıklar günlük yaşamımızda sakatlanma veya felç geçirme olarak ifade edilebilir. Bir kişinin günlük yaşamda yapabildikleri sınırlandığı zaman bu yaşantısını da ciddi bir şekilde etkilemektedir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlıklı bir bireyi; ruhsal, sosyal ve fiziksel olarak iyilik halinde tanımlamıştır. Bunlardan bir ya da birden çoğu eksik olduğu zaman bireyin yetersizlik, sakatlık, engellilik durumu ortaya çıkmıştır şeklinde ifade etmiştir.

Nörolojik Rehabilitasyon gereksinimi şu durumlarda ortaya çıkmaktadır:

MS (Multipl Skleroz) hastaları da nörolojik rehabilitasyona ihtiyaç duymaktadırlar. MS hastalarında genellikle duyu kaybı, hareket kaybı, her iki elde de titreme, yürürken dengesizlik, konuşma güçlüğü, kol ve/veya bacaklarda uyuşma görülmektedir.

Nörolojik rehabilitasyonun amacı; hastanın fiziksel ve sosyal bağımsızlığını sağlamaya çalışmaktır. Günlük işlerini kendi kendine yapabilen bir hastanın ruhsal açıdan da normalleştiği görülmüştür. Nörolojik rehabilitasyonda amaç, hastalığın meydana getirdiği geriliği normale çevirmek veya hastalığın ilerlemesini engellemektir.

Bakımevimizde, uzman hekimlerimiz refakatinda profesyonel sağlık ekibimizle nörolojik rehabilitasyona ihtiyaç duyan hastalarımıza en iyi şekilde tedavi programı uygulanmaktadır. Kısa süreli ya da uzun süreli tedavi programlarımız ile hastalarımız eski ruh hallerine geri dönmüşlerdir. Hastalara, günlük ihtiyaçlarını kendi kendilerine karşılayabilecek tedavi yöntemleri uygulanmıştır.

İstanbuldaki bakımevi merkezimizde, ms hastaları, inme tedavileri, nörolojik tedaviler gibi birçok hastalık durumlarının hasta tedavi ve hasta bakımları ile en iyi şekilde ilgilenmekteyiz.

Sağlıklı günler dileriz…

İletişim
Abone Olun

Yaşlı Rehabilitasyonu

Yaşlı Rehabilitasyonu , Rehabilitasyon, İstanbul Bakımevi , bakımevi, İstanbul Rehabilitasyon

Yaşlı Rehabilitasyonu, yaşlılığa ve kronik hastalıklara bağlı olarak gelişen hastalıklarda yaşlı  hastanın günlük ihtiyaçlarını kendi kendine karşılayabileceği şekilde tedavi programı uygulamaktır. Rehabilitasyon sürecinde hastanın tüm bakım ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Yatalak yaşlı hastanın bakımı farklı ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir. Örneğin tuvalet, beslenme, temizlik gibi ihtiyaçlarının da eksiksiz karşılanması gerekmektedir.

Yaşlı rehabilitasyonu neler içerir;

İnsan yaşlandıkça bakıma ihtiyaç duymaktadır. Tıbbi ilaçların tüm hastalıkları tedavi etmemektedir. Özellikle kronik hastalığı bulunan yaşlılara uygulanacak rehabilitasyon hizmetleri çok önemlidir.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik Rehabilitasyon ,Ortopedik Rehabilitasyon Tedavisi , İstanbul Bakımevi

Ortopedik Rehabilitasyon, fizik tedavi alanının bir alt birimi olarak kas ve iskelet sistemindeki hastalıkların tedavisinde uygulanmaktadır. Ortopedik rehabilitasyona hazır olan hastayı ortopedi uzmanı ve fizyoterapistler eşliğinde özel fizik tedavi programı uygulanmaktadır. Fizyoterapist özel olarak hasta ile fizik tedavi programı uygular ve hastanın iyileşme sürecine katkıda bulunur.

Ortopedik rehabilitasyonda amaç hastada meydana gelen fonksiyon eksikliğini gidermektir. Özellikle yaşlı hastalarda kemik kas ve iskelet sistemi iyileşmeye geç cevap vermektedir. Bu nedenle ortopedik rehabilitasyon son derece önemli bir programdır. Yaşlı hastada meydana gelen kırık çıkık (kalça kemiği rehabilitasyonu) bozukluklarında fizyoterapist eşliğinde uygulanacak rehabilitasyon hastanın iyileşmesinde önemi katkı sağlamaktadır.

Rehabilitasyon programları uzun süreli veya kısa süreli uygulanabilir. Tedavi süresi hastalığın ciddiyetine göre değişmektedir. Yaşlı bakımevi kliniğinde rehabilitasyon programı gören hastaların diğer ihtiyaçları da sağlık personeli tarafından karşılanmaktadır. Yaşlı hastanın ilaçlarını düzenli alması, bakımlarının yapılması fizik tedavi programında aksatılmamalıdır.

Ortopedik Rehabilitasyonda neler yapılmaktadır?

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Felçli Hasta Rehabilitasyonu

Felçli Hasta Rehabilitasyonu , Felçli Hasta Rehabilitasyonu Tedavisi , İstanbul Bakımevi , Bakımevi , İstanbul Rehabilitasyon

Felçli hastalar, hayatlarını hep kısıtlı şekilde yaşamaya mecburdur. Bu nedenle kendi kendine bakımını yapamayan hastalar kendilerini her zaman psikolojik açıdan rahatsız hissetmektedirler. Felçli hasta rehabilitasyonu hastanın tüm ihtiyaçlarına göre özel olarak uygulanmalıdır.

Bakımevi İstanbul

Bakımevi İstanbul kliniğimizde eksen sağlık olarak felçli hastalara özel fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunmaktayız. Hastanın kendisini evinde gibi hissetmesi açısından tüm ihtiyaçları sağlık personelimiz tarafından gerçekleşmektedir.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

İnme Rehabilitasyonu

istanbul bakım evi , istanbul yatılı fizik tedavi , fizik tedavi , rehabilitasyon merkezi , yatılı rehabilitasyon

İnme beyin damarlarındaki tıkanmalar, yırtılmalar sonucunda hastanın kısmi felç geçirmesi durumudur. İnme çoğunlukla kanamadan ziyade beyin damarlarındaki çeşitli tıkanmalardan meydana gelmektedir.

Genellikle 65 yaş üzeri hastalarda görülmektedir. İnme geçiren hastaların genellikle %85’i hayatta kalmaktadır. Kısmi felç geçiren hastalara rehabilitasyon programının hemen başlaması hastalığın ilerlemesinde ve gerilemesinde çok önemlidir. Bu nedenle klinik tedavi sonrasında rehabilitasyonun hemen başlaması gerekmektedir.

İnme hastalarında beyin hasarının derecesine göre felçli kısımların iyileştiği klinik araştırmalarda görülmüştür. Beyinde yaygın hasarı bulunan hastalarda bile iyileşmeler görülmüştür. İnme rehabilitasyonunda iş uğraş (ergoterapi) terapileri son derece önemlidir. Hastanın günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için rehabilitasyon hizmeti alması gerekmektedir.

Bakımevi İstanbul yaşlı bakımı kliniğimizde kısmi felç geçirmiş, inme tedavisi, rehabilitasyon ve fizik tedavisi görmek isteyen hastalarımıza özel programlar uygulamaktayız.

Lütfen bizimle irtibata geçiniz.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun

Geriatrik Rehabilitasyon

istanbul bakım evi , istanbul yatılı fizik tedavi , fizik tedavi , rehabilitasyon merkezi , yatılı rehabilitasyon

Geriatrik Rehabilitasyon yaşlıların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri, fiziksel ve psikososyal anlamda optimal derecede işlerini görebilmelerini sağlamaktır. Fiziksel hareketler, egzersizler yaşlıların sağlıkları ve vücut fonksiyonları için son derece önemlidir.

Geriatrik rehabilitasyonda amaç hastanın fiziksel sağlığına kavuşmasına yardımcı olmak, kas ve iskelet sisteminin güçlenmesini sağlamak, yaşlının metabolizmasını güçlendirmektir. Geriatrik rehabilitasyon, kısacası yaşlının yaşam kalitesini arttırmaya çalışmaktır.

Yaşlılarda egzersizin faydaları nelerdir?

Yaşlılara verilen egzersizler nelerdir?

İstanbul Bakımevi kliniğimizde yaşlılarımız için özel geriatrik rehabilitasyon programları mevcuttur. Yaşlı misafirlerimize çeşitli günlük egzersiz uygulamaları yaptırılarak onların daha sağlıklı bireyler olmaları amaçlanmıştır.

Bakımevi tercihlerinde yaşlı misafirlere özel egzersiz eğitim programlarının olup olmadığına dikkat ediniz.

İstanbul Bakımevi , İstanbul Huzurevi , Huzurevi Hizmetlerimiz:

İletişim
Abone Olun
Hemen Ara
Bize Yazın
Yol Tarıfi

Eksen Sağlık

Eksen Sağlık Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi Katkılarıyla. 
map-markersmartphonetext-align-center linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram